Co zobaczyć w Watykanie?

Z powierzchnią zaledwie 44 hektarów i liczbą ludności poniżej tysiąca, Watykan jest najmniejszym krajem na świecie. To otoczone murami państwo w Rzymie jest kierowane przez papieża i dlatego jest miejscem regularnie odwiedzanym przez tysiące pielgrzymów, a także turystów kochających historię. Miejsce to widziało historyczny wielki pożar Rzymu. Po upadku Cesarstwa Rzymskiego wraz ze wzrostem popularności chrześcijaństwa na początku IV wieku naszej ery, miasto powoli rozwijało się. Teraz każdy turysta może poczuć moc zabytków związanych z tamtą starożytnością, a także innych zabytków kulturalnych i religijnych. Od czego zacząć zwiedzanie Watykanu.

Numer jeden to oczywiście Plac św. Piotra, centralny i kluczowy punkt Watykanu. Ten owalny obszar o długości 372 metrów jest w stanie pomieścić bardzo dużo osób podczas mszy czy też ceremonii, takich jak Wielkanoc, przemówienie Papieża. Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy, jest niesamowita Bazylika św. Piotra. Następnie jeden po drugim pojawiają się kolejne atrakcje, wielki egipski obelisk na środku placu, fontanna, posągi świętych.

Miejscem które chce odwiedzić każdy turysta jest Bazylika św. Piotra. Mówi się, że w miejscu pochówku św. Piotra powstał największy kościół na świecie. Stara bazylika została budowa -na w IV wieku. W tym miejscu powstała obecna budowla. Została wzniesiona i ukończona w XVI-XVIII wieku. Bazylika po prostu wygląda niesamowicie z zewnątrz. Gdy zbliżysz się i wejdziesz do środka, twoim oczom ukażą się światowej sławy dzieła sztuki, takie jak rzeźby, malowidła i obrazy autorstwa znanych artystów, takich jak Bernini, Giotto, Michelangelo. Bazylika św. Piotra to miejsce spotkania historii, religii i sztuki.

Obelisk Watykański. Jeden z największych obelisków na świecie z czasów antycznych przykuwa uwagę, gdy turysta wchodzi na plac św. Piotra. W czasach rzymskich w tym miejscu stał cyrk. Aby udekorować miejsce , rzymski cesarz Kaligula przywiózł tę imponującą i ciężką rzecz z Egiptu. Ostatecznie w tym miejscu został umieszczony pod koniec XVI wieku. Ten obelisk jest rzymską relikwią w Watykanie i ma wysokość 25,5 metra. Współcześni inżynierowie wciąż rozkoszują się myślą, że Rzymianie zdołali sprowadzić tu obelisk aż z Egiptu.