Jak spędzić weekend blisko Warszawy? Tylko Kajaki Liwiec z ogniskiem!

Piątek, piąteczek, piątunio… Wszyscy zapracowani mieszkańcy Warszawy z niecierpliwością wyczekują weekendu. To tylko dwa dni, które warto wykorzystać na aktywny wypoczynek poza miastem. Wcale nie trzeba wyjeżdżać daleko. Wystarczy godzina jazdy, by znaleźć się w całkiem innej rzeczywistości. Spokojne wody rzeki Liwiec, przepiękne krajobrazy i bliskość natury, domowe jedzenie i czas spędzony przy ognisku – oto przepis na weekendowy wypoczynek.

Kajaki Liwiec – spływy kajakowe rzeką Liwiec i ognisko

Spływy kajakowe to świetny sposób na aktywny wypoczynek z dala od zgiełku miasta. Widziane z poziomu rzeki krajobrazy i możliwość tak bliskiego obcowania z naturą to niecodziennie doświadczenie. Spływ kajakowy to idealna propozycja dla osób, które chcą wypocząć i „zresetować” zaprzątnięty codziennymi obowiązkami umysł, a jednocześnie aktywnie spędzić czas.

Kajaki rzeką Liwiec

Na kajaki (Warszawa i okolice) można się wybrać samemu lub w gronie przyjaciół. Do wyboru jest kilka tras, które różnią się przede wszystkim długością trwania (od dwóch godzin do nawet kilku dnia). Inny jest także stopień trudności. Rzeka Liwiec jest przyjazna dla początkujących i rodzin z dziećmi, ale w zanadrzu ma również trudne fragmenty tras dla wytrawnych kajakarzy.

Co istotne – istnieje możliwość skorzystania z usług przewodników. To dobra opcja, jeżeli nie czujesz się jeszcze zbyt pewnie w kajaku lub chcesz spróbować swoich sił na nieco trudniejszych trasach. Przewodnik służy pomocą w razie jakichkolwiek problemów.

Po drodze możesz się zatrzymać na zwiedzanie. Na trasie spotkasz między innymi takie zabytki jak ruiny XV-wiecznego zamku książęcego w miejscowości Liw.

Czar agroturystyki

Jeśli zdecydujesz się na Kajaki liwiec, to możesz liczyć na iście domową atmosferę i niesamowitą gościnność.

Gospodarze częstują domowej roboty przetworami i własnoręcznie wypiekanym chlebem, którego zapach i smak zapamiętasz na długo. Posmakujesz tu kozich serów i świeżego mleka, a także pochodzących od lokalnych dostawców wędlin, miodu, warzyw i jajek.

Taki posiłek najlepiej smakuje po emocjonującym spływie kajakowym. Zmęczony wrażeniami przenocujesz w komfortowym apartamencie lub – jeśli wolisz – możesz rozbić biwak na polu namiotowym.

Wieczorne ognisko

Ognisko ze strzelającymi ku niebu płomieniami przenosi w inny wymiar i budzi najpiękniejsze wspomnienia. Może znajdzie się śmiałek z gitarą, który umili wieczór? Takie ognisko to bezcenna możliwość spędzenia czasu z przyjaciółmi i bliskimi. Z dala od zmartwień i codziennych obowiązków. Przy okazji można zjeść smaczną, opiekaną na ogniu kiełbaskę.

Weekend majowy – Warszawa i okolice

Spływ kajakowy na rzece Liwiec to doskonały pomysł na spędzenie weekendu majowego poza Warszawą. Jak wspomnieliśmy – wystarczy godzina jazdy, by dotrzeć do malowniczo położonej miejscowości Wólka Prószewska (w gminie Mokobody).

Spływy kajakowe Liwcem i jego dopływami – Kostrzyniem i Muchawką – to najchętniej wybierane trasy w niewielkiej odległości od Stolicy. Mimo to możesz być pewien, że nie ma tu tłumów. Rzeka przepływa przez piękne tereny – rozległe łąki i łasy. Tereny w pobliżu rzeki są miejscem bytowania wielu zwierząt i ptaków. Nie brakuje również bujnej roślinności.

Majówka to doskonały termin na spływy kajakowe; w tym czasie przyroda budzi się do życia i wszystko kwitnie. To właściwie jedyny okres w roku, kiedy można poczuć prawdziwą moc natury. Warto zobaczyć to z kajaka, płynąc rzeką w samym jej sercu.

W takim otoczeniu można naprawdę odpocząć i nabrać sił na kolejne tygodnie ciężkiej pracy. Jedno jest pewne – będziesz chciał wrócić nad rzekę Liwiec.

Agroturystyka Rowiccy
https://kajaki-liwiec.pl

tel: +48 606 691 580