Atrakcje turystyczne Wrocławia i Zakopanego.

Wypoczynek zimowy kojarzyć się będzie z górskimi szczytami, a góry jak wiadomo, z największym miastem naszych Tatr, to znaczy Zakopanem.

Wrocław i Zakopane – informacje

Zakopane to nie bez przyczyny zdobyło taką nazwę, ponieważ w każdym sezonie przybywają do niego tysiące turystów, stęsknionych wyśmienitego góralskiego jadła, panoramy szczytów górskich i co najbardziej istotne, rewelacyjnego klimatu tego miejsca. Ta właśnie atmosfera powoduje osoba, która odjeżdża swoimi myślami będzie już przy następnej wizycie, i nie może się powtórnego przyjazdu doczekać. Zakopane stało się najpopularniejszą wypoczynkową miejscowością po polskiej stronie gór. Zlokalizowane jest u podnóża wysokich Tatr, i z tego właśnie miejsca rozchodzi się duża część turystycznych szlaków. Część z nich jest dla okazjonalnych turystów, jacy nawet z kilkulatkami sobie poradzą, lecz są także takie, do których przejścia należy mieć odpowiednie doświadczenie taternicze. Zakopane jako miejscowość nastawiona na odwiedzających proponuje wiele rozmaitych noclegów, o zróżnicowanej jakości i cenach wynajmu. Oprócz tego w restauracjach i gospodach przez całą noc i dzień słychać odgłosy dobrej zabawy, a miejsca takie jak przykładowo Krupówki trudno będzie zobaczyć bez żadnego turysty.

Jeżeli ktoś nie będzie lubił tłumów w górach, a planuje obejrzeć parę interesujących miejsc, to na przykład może się udać do Wrocławia. Stolica tej części kraju posiada całkiem sporo do zaoferowania dla odwiedzających. Wrocław to miasto zieleni i parków, na jego terenie znaleźć ich można ponad czterdzieści i dostarczają one dużo miejsc na rodzinny wypoczynek. Obowiązkowo do zobaczenia są wrocławskie zabytki, w tym wspaniały rynek, jaki stał się terenem spotkań turystów i wrocławian. Wrocławski rynek należy do najobszerniejszych w naszym kraju, a sam ratusz jest najokazalszą budowlą z pośród innych. Jedną z najczęściej odwiedzanych wrocławskich atrakcji jest również zoologiczny ogród, najwcześniej założony i największy powierzchniowo z polskich ogrodów. Dzisiaj mieszka w nim blisko pięć tysięcy osobników z blisko tysiąca gatunków, a w każdym sezonie przybywa je zobaczyć kilkanaście tysięcy odwiedzających. W mieście tym funkcjonuje również dużo teatrów, kin i muzeów, ale również sportowych obiektów, więc raczej nikomu nudziło się tam nie będzie.