Zabytki, które warto odwiedzić podczas pobytu w stolicy Hiszpanii.

Miasto to jest najważniejszym miastem całej Hiszpanii. Jest stolicą danego kraju i wiele turystów przyjeżdżających do ów miasta szuka to najważniejszych i najpiękniejszych zabytków w całym Madrycie. Jednak jest tego tyle, że nawet miesięczny urlop nie pozwoli Ci zwiedzić ich wszystkich. Dlatego, też dzisiejsza lista powstała z najważniejszymi zabytkami w ów mieście stolicy. Madryt zabytki są jedne z najważniejszych takowych zabytków całej to Hiszpanii – podstawowe informacje.

Puerta de Alcata

Jest to jedno z tych miejsc najbardziej rozpoznawalnych przez ów turystów, jak i samych mieszkańców owej stolicy Hiszpanii. Teraz jedna mała ciekawa ciekawostka. Wiesz o tym, że jest to pierwszy taki łuk triumfalny w całej Europie? Jest tak naprawdę nawet starszy od swojego słynnego paryskiego sąsiada.

Co ciekawe został on zaprojektowany w 1778 roku, przez włoskiego architekta Francisca Sabatiniego. Ów miejsce jest znane bardzo dobrze w każdym kraju i wiele to turystów właśnie tutaj przyjeżdża, by obejrzeć ten łuk.

Fontanna Cibeles

Jest to jedno z najbardziej odwiedzanych miejsc, jak i tych najbardziej kultowych, gdzie można właśnie podziwiać ów piękno Hiszpańskiego miasta Madrytu. Tutaj właśnie świętują swoje wygrane mecze przez piłkarzy Realu Madryt. Ów fontanna jest zaprojektowana i wybudowana już w latach 1782 roku, podczas gdy Karol III zapragnął ozdobić Paseo del Prado różnymi takimi fontannami.

Casa de Correos niedźwiedź i drzewo truskawkowe

Jest to jeden z tych pomników, które są najczęściej oglądane przez przebywających tam turystów. Pomnik przedstawia niedźwiedzia jedzącego z drzewa truskawkowego ów truskawki. Ów pomnik powstał już w 1931 roku i stoi po dzisiaj w tym samym miejscu. Warto, więc udać się do Casa de Correos zobaczyć takowy pomnik niedźwiedzia.

Podsumowanie

Wiele miejsc zostało ominiętych, jednakże jest to lista najbardziej popularnych zabytków w Madrycie. Ów lista została stworzona na wzgląd opinii wszystkich turystów, jak i samych mieszkańców stoli Madrytu. Wszystkie te miejsca mają swoją wartość sentymentalną i są one najważniejsze. Dlatego, też nie może zabraknąć ich na Twojej liście miejsc, które chcesz odwiedzić w tym pięknym mieście. Pamiętaj, że to nie wszystkie miejsca, ale te są najważniejsze i najładniejsze. Dlatego, też warto je zwiedzić!. Wiele miejsc wiele atrakcji. Wszystko w jednym mieście Hiszpanii. Wszystko możesz tutaj zobaczyć od fontanny do budowli barokowych.