Szczawnica i jej ciekawe atrakcje

Co nieco o Szczawnicy

Szczawnica jest to prawie 6000 – czne miasto znajdujące się w województwie małopolskim. Leży na pograniczu Pienin i Beskidu Zachodniego. Dokładniej znajduje się w dolinie potoku Grajcarka. Pierwsze wzmianki o tym miejscu sięgają początków XV wieku.

Aktywny wypoczynek – informacje

Szczawnica i jej okolice zachęcają do aktywnego wypoczynku. Istnieje możliwość przejażdżki rowerem ze Szczawnicy Niżnej do pradawnych zabudowań Czerwonego Klasztoru. Dokładna nazwa tego szlaku rowerowego to „Droga Pienińska – Rowerem do Czerwonego Klasztoru”, warte dodania jest, że trasa biegnie obok rzeki Dunajec.
Kontynuując temat tejże rzeki, w cieplejszym okresie roku, możliwe jest skorzystanie ze spływu, przy jednoczesnym podziwianiu piękna Pienińskiej natury. Zaletą tej atrakcji, jest również to, że wywoła ona wiele pozytywnych emocji zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Spływ do Szczawnicy zamyka się zazwyczaj w 2,5h.
Te dwa pomysły to oczywiście niejedyne sposoby aktywnego spędzania czasu w tym mieście i jego okolicach. Nie można zapomnieć przecież o największych atrakcjach tego regionu, czyli szczytach Sokolicy i Trzech Koron. Po Przepłynięciu Dunajca trasa do Sokolicy jest mozolna, ale trwa niespełna godzinę, co niewątpliwie ułatwia decyzję o wyprawie. Kolejnym ciekawą inicjatywą, dla ludzi, którzy lubią piękno przyrody, jest spacer na Bryjarkę, którą można zakończyć w Schronisku nad Bereśnikiem, z którego przy dobrej pogodzie rozpościera się widok na Tatry.

Co warto zwiedzić w Szczawnicy?

W samym ścisłym centrum Szczawnicy również można znaleźć wiele fajnych miejsc. Jednym z nich jest Pijalnia Wód Mineralnych w „Domu nad Zdrojami”, który oferuje klientom 6 wód mineralnych. Znajduje się nieopodal, prawdopodobnie najpiękniejszego zakątka miasta, czyli placu Dietla. Plac ten robi duże wrażenie zarówno w dzień, jak i w nocy. Na samym środku tegoż miejsca znajduje się rzeźba „Kobieta z dzbanem” wykonana z brązu. Kolejnym położonym niedaleko ciekawym miejscem , znajdującym się tuż obok Pijalni wód jest „Górny Park”. Park robi pozytywne wrażenie, a na jego terenie znajduje się spory hotel i inhalatorium.