Wypoczynek w Gdyni? Sprawdź, co warto zobaczyć

Gdynia – dobra nie tylko na lato i jesień

Miejscowości nadmorskie kojarzą się głównie z upałem, wakacjami i miesiącami letnimi. Gdynia to jedno z najchętniej odwiedzanych miast, jednak w sezonie narażamy się na tłumy turystów i długie kolejki. Warto więc odwiedzić Gdynię poza sezonem, na przykład w czasie wiosny lub jesieni. Co warto zobaczyć w Gdyni? Listę atrakcji znajdziesz w kolejnym akapicie. Zachęcamy do lektury.

Atrakcje w Gdyni

Oto lista atrakcji w Gdyni oraz okolicach, które warto zobaczyć podczas zwiedzania:

  1. Mini Zoo – to urokliwe miejsce znajdziesz w Żukczynie niedaleko Gdyni. Znajduje się tutaj wiele gatunków zwierząt. To dobry sposób na spędzenie czasu nie tylko dla rodzin z dziećmi, ale dla wszystkich, którzy lubią zwierzęta.
  2. Akwarium Gdyńskie – jedna z najchętniej odwiedzanych atrakcji. Można tutaj podziwiać piękne okazy, różne gatunki ryb z całego świata.
  3. Centrum Nauki Experyment – poczują się tutaj dobrze zarówno dzieci jak i osoby dorosłe. W centrum Nauki Experyment można skorzystać z wielu ciekawych atrakcji, całodniowy pobyt w tym miejscu to nie problem. Jest to idealne miejsce na spędzenie czasu, gdy pogoda nie sprzyja aktywnościom na zewnątrz.
  4. Molo Orłowo – znajduje się niedaleko Gdyni i jest niezwykle klimatyczne. Molo to dobre miejsce na spacery i chwilę relaksu.
  5. Ulica Świętojańska – to tutaj dzieje się najwięcej. Masz ochotę zjeść coś dobrego lub napić się aromatycznej kawy? Na ulicy Świętojańskiej znajdziesz wiele lokalów, w których można to zrobić.
  6. Punkt widokowy InfoBox – jeśli lubisz piękne widoki, tego miejsca nie może zabraknąć na Twojej liście.
  7. Aquapark – w pobliżu Gdyni znajdziesz ich kilka. Warto się tam wybrać, aby skorzystać z wielu wodnych atrakcji. To dobry sposób na spędzenie czasu z rodziną. Zadowoleni będą zarówno najmłodsi jak i ci nieco starsi.
  8. Muzeum Marynarki Wojennej – ekspozycja broni i uzbrojenie morskie to tylko przykłady atrakcji, które tutaj na Ciebie czekają. Jeśli lubisz historię i pasjonujesz się marynarką wojenną, na pewno nie pożałujesz wizyty w tym miejscu.