Shopipng w sercu Anglii

Brytyjska stolica, Londyn, to miasto znane ze swoich zabytków: Big Bena, Pałacu Buckingham, przepływającej Tamizy. To tutaj można poczuć atmosferę panowania monarchii, zapoznać się z historią kraju. Do Londynu chętnie się wraca, ale nie tylko, by zwiedzać – to miasto oferuje również szaleństwo zakupach. Jakie sklepy można odwiedzić, by poczuć się o krok od luksusu? Liczne domy towarowe zapraszają.

Idąc na Oxford Street

Nie ma możliwości przejścia przez czynność, jaką są zakupy, bez skierowania się na Oxford Street. To przy tej ulicy zlokalizowane są liczne domy towarowe, między innymi John Lewis, Marks&Spencer czy Selfridges. Spotkać można również sklepy znanych i lubianych marek odzieżowych, jak Zara, Mango, Top Shop. To tutaj można również zajrzeć do dwóch największych w mieście butików sieci Primark.

Oxford Street jest ulicą liczącą sobie trzy kilometry – taka długość wystarcza na umiejscowienie przy niej około trzystu sklepów. Oznacza to, że wypad na Zakupy do Londynu to nie jest kwestia jednego dnia.

Poza sklepami odzieżowymi znaleźć można również te z elektroniką.

Zabawki i oryginalna odzież

Nieopodal Oxford Street znajduje się Regent Street, a przy niej stoi największy dom towarowy z zabawkami – Hamleys.

Ulicą odchodzącą jest natomiast Carnaby Street – niewielki zaułek, przy którym zlokalizowano butiki, w nich znaleźć można niepowtarzalną, oryginalną odzież.

Dla ekskluzywności

Jeżeli zakupy mają podnieść nieco status i uczynić posiadaczem czegoś ekskluzywnego, wtedy należy wybrać się na New Bond Street – to tutaj zlokalizowane są najbardziej ekskluzywne domy towarowe. Znaleźć w nich można modele marek takich jak Prada, Chanel, Miu Miu.

Innymi luksusowymi domami towarowymi są zlokalizowane w dzielnicy Knightsbridge domy Harrods oraz Harvey Nichols.

Dla miłośników Shreka

Zakupy nie oznaczają jedynie kupowania kolejnych części odzieży, w grę wchodzi również kupowanie pamiątek czy też po prostu możliwość nacieszenia oczu widokiem przedmiotów, których w Polsce czy w swojej miejscowości trudno uświadczyć. Dlatego na zakupowej mapie warto zaznaczyć miejsce, w którym ważniejsze będzie oglądanie i emocjonowanie się.

Takim punktem jest bez wątpienia Shrek’s Adventure – sklep, w którym każdy fan Shreka, Osła i Kota w Butach poczuje się jak w raju, a przynajmniej jak w bajce. Sam sklep jest dodatkiem do głównej atrakcji, jaką jest interaktywna zabawa z postaciami lubianego film i to nie tylko ze Shreka – są także bohaterowie Madagaskaru, Jak wytresować smoka czy Kung Fu Pandy. W sklepie nabyć można między innymi maskotki Shreka czy Osła, kubki, koszulki i wszelkiego rodzaju akcesoria, które uczynią fana szczęśliwym.

Dla fanów słodkości

Londyn na swojej mapie ma również sklep, do którego zajrzeć powinien zajrzeć miłośnik orzechów w czekoladzie i słodkiej, kolorowej skorupce – M&M’s Word Store! Można tutaj znaleźć te dropsy we wszystkich kolorach i stworzyć swoją własną mieszankę. Na kilku kondygnacjach znaleźć można nie tylko te cukierki, ale również maskotki, piórniki, kubki przedstawiające postaci znane z opakowań tych słodyczy.