Bruksela co warto zwiedzić?

Bruksela to jedno z tych miast, które warto odwiedzić. Jest to stolica Belgii. Tutaj jest też siedziba Unii Europejskiej i NATO. Jednak nie to przyciąga wiele turystów rocznie. Przyciąga ich tutaj wiele zabytkowych miejsc, które oferuje właśnie to miasto. Nie tylko te wymienione wyżej informacje się tutaj znajdują. Muzea, parki i zabytki to jedne z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Brukseli.

Bruksela atrakcje turystyczne są to takie jak:

  • Muzeum Przyrodnicze.Jest to jedno z najbardziej odwiedzanych miejsc na świecie. Dodatkowo co jest to ośrodek jeden z najbardziej znanych miejsc na świecie. Tutaj znajdziemy wiele to przyrodnicze zwierzęta, jak i inne zakresy dyscyplin dla biologii. Wiele epok jest właśnie zawarte w tym miejscu na raz. Co roku, aż 60% turystów przyjeżdżających do Brukseli zwiedza to miejsce.
  • 15 metrowy Pomnik Chwały Belgijskiej Piechoty.Jest to jeden z najbardziej znanych pomników w całej Brukseli. Został, wniesiony, w 1935 roku a jego wysokość wynosi, aż 15 metrów. Jest to pomnik ku czci żołnierzy piechoty, którzy polegli w I, jak i w II wojnie światowej.
  • Mont des ArtsJest, to jeden z najbardziej odwiedzających parków w Belgii jest, to jeden z najbardziej też atrakcyjnych miejsc w tym mieście. Wygląd, jak i świeże powietrze, które to miejsce oferuje to mistrzostwo dla oczu. Wszystko tutaj jest utrzymane w harmonii i wiele turystów chcąc, zobaczyć ów miasto, wieczorem przychodzą, tutaj pospacerować.
  • Park Petit Sablon.Niewielki park, który znajduje się przy pomniku o tej samej nazwie. Jest otoczony ogrodzeniem z kutego żelaza. Jest, to jeden z najbardziej odwiedzanych miejsc w Belgi a natomiast jest, tam spokój i warto tam pospacerować na wzgląd wyglądu i natury.
  • Pałac Królewski.Jest to jeden z najbardziej znanych pałaców w całej Belgi. Powstał on w 1731 roku. Dodatkowo ów pałac znajduje się w dzielnicy królewskiej Brukseli. Został on wybudowany na starym rynku Brukseli.

Podsumowanie

Są to miejsca, które warto zwiedzić i warto je obejrzeć. Jednak nie oznacza to, że nie ma w Brukseli innych miejsc, na które warto zwrócić uwagę. Wymienione wyżej miejsca są najbardziej cieszące się odwiedzinami w całej ów Belgi. Wszystkie wymienione wyżej miejsca zostały oparte na informacjach, jak i opiniach dotychczas turystów, którzy zwiedzili ów stolicę Belgii a też właśnie te miejsca wskazali za jedne z najbardziej wartych miejsc do zwiedzenia, podczas odpoczynku i wizyty w tym mieście.