Spływ kajakowy po rzece Drawa

Dzisiaj chciałabym opisać naszą rodzinna wyprawę kajakową po rzece Drawie. Była to niesamowita przygoda, pełna pięknych widoków i niezapomnianych wrażeń. Zobaczcie sami!

Rzeka Drawa jest jedną z najczystszych i najpiękniejszych rzek w Polsce. Płynie przez Drawieński Park Narodowy, który jest rajem dla miłośników natury. Można tam podziwiać różnorodne gatunki roślin i zwierząt, takie jak bobry, łosie, bociany czy orły bieliki. Rzeka ma wiele zakrętów i meandrów, co sprawia, że spływ kajakowy Drawa jest bardzo ciekawy i urozmaicony.

Nasza wyprawa trwała trzy dni. Wyruszyliśmy z miejscowości Drawno i płynęliśmy do Krzyża Wielkopolskiego. Zatrzymywaliśmy się na noclegach w namiotach na brzegach rzeki. Każdego dnia pokonywaliśmy około 20-25 km. Było to dość męczące, ale też bardzo satysfakcjonujące. Czuliśmy się jak prawdziwi odkrywcy!

Spływ trwał trzy dni i dwie noce. Spaliśmy w namiotach na polach namiotowych przy rzece. Nie było to łatwe, bo Drawa ma wiele zakrętów, bystrzy i progów. Musieliśmy też przenosić kajaki przez kilka jazów i tam. Ale to wszystko dodawało uroku i przygody naszej wyprawie. Nie zabrakło też śmiechu, zabawy i relaksu. Wieczorami rozpalaliśmy ognisko, piekliśmy kiełbaski i opowiadaliśmy sobie historie. Rano budziliśmy się do śpiewu ptaków i zapachu świeżej kawy.

Spływ kajakowy Drawa to świetny sposób na zwiedzanie Polski z innej perspektywy. Można podziwiać malownicze krajobrazy, obserwować dzikie zwierzęta i poczuć się jak odkrywca. Nie trzeba być profesjonalnym kajakarzem, wystarczy trochę chęci i odwagi. Ja wybrałam trasę po rzece Brdzie, która jest uznawana za jedną z najpiękniejszych i najciekawszych w Polsce. Jest to rzeka górska, więc ma sporo wartkich odcinków i zakrętów, co dodaje emocji i adrenaliny.

spływ kajakowy Drwa

Spływ trwał trzy dni i dwa razy nocowaliśmy w namiocie nad brzegiem rzeki. To była kolejna atrakcja tego wyjazdu. Uwielbiam spać pod namiotem, bo czuję się bliżej natury i mogę podziwiać gwiazdy. Nocą było trochę chłodno, ale mieliśmy ciepłe śpiwory i koc. Rano budził nas śpiew ptaków i zapach świeżego powietrza.

Podczas spływu mieliśmy okazję zobaczyć wiele ciekawych miejsc i zabytków. Na przykład zamek w Drawnie, który pochodzi z XIV wieku i był siedzibą rycerzy zakonu joannitów. Albo most kolejowy w Krzyżu Wielkopolskim, który jest najdłuższym mostem żelaznym w Polsce i ma ponad 500 metrów długości. Nie zabrakło też atrakcji dla dzieci, takich jak plac zabaw czy mini zoo.

Spływ kajakowy po rzece Drawie to świetny sposób na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Polecam każdemu, kto lubi aktywny wypoczynek i kontakt z naturą. To niezapomniane przeżycie, które na długo pozostanie w naszej pamięci!

Kategoria: hobby