Jak przygotować się na zimowy kemping.

Zimowy kemping to ekscytująca alternatywa dla tradycyjnego kempingu i zapewnia wyjątkowy zestaw wyzwań i korzyści. Aby zachować bezpieczeństwo i jak najlepiej wykorzystać wycieczkę, ważne jest, aby być dobrze przygotowanym na dalszą drogę. Wiedza o tym, co zabrać i co założyć, jest ważna, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkim wczasowiczom. Zrozumienie, co robić na kempingu, pomaga zmaksymalizować radość każdego dnia.

Zapakuj namiot.

Aby zabezpieczyć się przed zimnymi wiatrami i złą pogodą, kup 4-sezonowy namiot kopułowy lub podobnie trwałe schronienie. Upewnij się, że otworzyłeś i przetestowałeś produkt przed wyjazdem, w ten sposób, aby wiedzieć, jak ustawić namiot, sprawdzić czy ma dziury, czy brakuje jakichś elementów lub jest w inny sposób wadliwy. Jeśli twój namiot nie zawiera śledzi i szpilek, upewnij się, że posiadasz wszystko, by odpowiednio zamocować go do podłoża.

Zapakuj śpiwór.

Aby uzyskać ciepło w nocy, kup termiczny lub izolowany śpiwór, czasami określany jako mumia. Te śpiwory są szczelne, wytrzymałe i wytrzymają ciepło przez całą noc. Unikaj rozkładanych łóżek podczas biwakowania w chłodne dni, ponieważ powietrze pod łóżkiem będzie zimniejsze niż temperatura podłoża.

Zapakuj dużo jedzenia.

Jedzenie, które ze sobą zabierasz, powinno być gorące, łatwe do przyrządzenia i – jeśli spędzisz trochę czasu w obozie – nie psujące się łatwo. Posiłki takie jak makaron, zupa i płatki owsiane zapewnią ci ciepło i poczucie nasycenia, podczas gdy kanapki są dobre do jedzenia jako szybkie danie. Weź ze sobą dużo orzechów, bakalii, krakersów i podobnych przekąsek, aby szybko zwiększyć energię w ciągu dnia. Unikaj batonów energetycznych i podobnych smakołyków, ponieważ zimne temperatury sprawią, że będą zmarznięte i przez to trudne do pogryzienia.

Zapakuj materiały kuchenne.

Weź ze sobą przenośny piec, palnik lub podobne lekkie urządzenie do gotowania wraz z zapalniczką i wymaganym paliwem. Pamiętaj o dołączeniu naczyń kuchennych, przyborów kuchennych oraz puszki lub izolowanego naczynia, z którego można zjeść. Jeśli podróżujesz samotnie, rozważ użycie naczynia kuchennego zamiast talerza, po to, by ograniczyć ilość zabieranych sprzętów.

Zapakuj termiczną butelkę z wodą.

Poszukaj izolowanej butelki, która utrzymuje temperaturę napoju przez znaczny okres czasu. Rozważ zabranie ze sobą torebek herbaty, przenośnego ekspresu do kawy, kawy rozpuszczalnej lub gorącej mieszanki kakao, aby podczas biwaku mieć różnorodność ciepłych napojów. Jeśli twój kemping nie oferuje pompy wodnej, zabierz ze sobą dzbany z butelkowaną wodą.
W nagłych przypadkach należy zapakować tabletki jodu lub filtr w celu oczyszczenia nieoczyszczonej wody.

Zapakuj łopatę do śniegu.

Jeśli spodziewana jest zła pogoda, łopata pomoże w pokruszeniu lodu i usunięciu śniegu z namiotu lub pojazdu. Jest to również przydatne narzędzie do kopania dołu na ognisko, tworzenia toalety oraz czyszczenia lub wygładzania ziemi.

Zapakuj latarkę.

Zabierz ze sobą dużą, odporną na zniszczenia latarkę, a także inne oprawy oświetleniowe, których spodziewasz się użyć podczas wyprawy. Zapakuj więcej baterii niż zazwyczaj, ponieważ zimne powietrze znacznie skraca żywotność baterii.

Zapakuj zestaw pierwszej pomocy.

Na kempingu wszystko może się zdarzyć, więc przygotuj się na dowolny scenariusz. W swoim zestawie uwzględnij elementy takie jak: bandaże, gazy, moleskin i alkohol do ran, maść na poparzenia, wszelkie przepisane leki, a także dostępne bez recepty roztwory, takie jak aspiryna, leki zobojętniające sok żołądkowy, krem z hydrokortyzonem i krem z antybiotykiem, termometr.

Zapakuj środki higieny osobistej.

Chociaż camping oferuje doskonałą okazję do brudzenia się, ważne jest, aby pozostać czystym i zdrowym, kiedy pozostajesz w dziczy. Aby to zrobić, weź ze sobą przedmioty osobiste, takie jak:
szczoteczka do zębów, pasta do zębów i inne materiały dentystyczne, biodegradowalne mydło i preparat do dezynfekcji rąk, ręczniki, proszek do prania i chusteczki dla niemowląt, a w osobnej torbie papier toaletowy.

Spakuj mapę i kompas.

Chociaż wielu obozowiczów korzysta z telefonu do nawigacji, kempingi słyną ze słabego zasięgu komórek. Na wypadek, gdy GPS przechodzi w tryb offline, upewnij się, że masz mapę okolicy i kompas, które pomogą znaleźć drogę.