Zdrowa i piękna skóra

Nie jest tajemnicą, że uroda to przede wszystkim schludny i zdrowy wygląd. Lubią dbać o nią nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Jeśli dla Ciebie jest ona również ważna, przeczytaj ten artykuł i dowiedz się, jak zadbać o skórę.

Wygląd i zdrowie skóry – odpowiednia pielęgnacja

Codzienna pielęgnacja z wykorzystaniem dobrych kosmetyków, jest bardzo ważna nie tylko dla urody, ale także zdrowia i stanu skóry. Warto zwrócić uwagę na naturalną pielęgnację, która stała się czymś więcej niż trendem. Moda na naturalne kosmetyki trwa od lat. To dzięki nim można w tani i bezpieczny sposób zadbać o skórę. Nie podrażniają jej, nie powinny wywoływać również reakcji alergicznych. Poza stosowaniem kosmetyków naturalnych dla pięknej skóry, warto pamiętać także o kilku innych równie ważnych kwestiach:

  1. Oczyszczanie, tonizowanie, złuszczanie i nawilżanie skóry twarzy – powinno odbywać się każdego dnia. Dotyczy to nie tylko kobiet, ale także mężczyzn. W ciągu dnia skóra narażona jest na kurz i inne zanieczyszczenia, które należy usuwać. Wybierając produkty pamiętaj o dopasowaniu ich do rodzaju skóry. Poza oczyszczaniem istotna jest również tonizacja. Dwa razy w tygodniu warto usunąć martwy naskórek za pomocą delikatnego peelingu. Nawilżanie także powinno znaleźć się na liście codziennych zabiegów pielęgnacyjnych.
  2. Szyja i dekolt – niestety często obszary te są zaniedbane, a to właśnie one zdradzają wiek i są narażone na działanie szkodliwych czynników. Warto nawilżać te miejsca regularnie i pamiętać o aplikowaniu kremu, który ochroni je przed niekorzystnym działaniem promieni słonecznych.
  3. Nie wyciskaj krostek i zaskórników – pojawiają się u każdego i chociaż pokusa jest duża, nie warto jej ulegać. Jeśli krostki pojawiają się często, warto zwrócić się o poradę do dermatologa, który udzieli informacji na temat zwalczania krostek. W przypadku zaskórników warto udać się do gabinetu kosmetycznego, gdzie bezpiecznie i efektywnie usuwają takie niedoskonałości.
  4. Ręcznik – warto wymieniać go często i mieć osobny ręcznik do twarzy i reszty ciała.
  5. Dieta – jest bardzo ważna, o czym nie należy zapominać. Powinna być pełna wartości, minerałów oraz cennych witamin. Postaraj się unikać spożywania produktów wysoko przetworzonych. Dobra dieta to zdrowa skóra.
  6. Wybierz się do specjalisty – w każdym mieście można znaleźć dobry salon kosmetyczny. To moc możliwości, dzięki którym Twoja skóra może wyglądać lepiej. Oczyszczanie, złuszczanie, pielęgnacja przeciwzmarszczkowa, niwelowanie przebarwień czy pielęgnacja okolic oczu, to tylko niektóre z dostępnych zabiegów w salonach kosmetycznych. Warto chociaż raz na jakiś czas oddać swoją skórę w ręce profesjonalistów.

Inspiruj się

Codziennie pojawiają się nowinki na temat pielęgnacji, które warto poznać. Najwięcej informacji na ten temat można znaleźć na blogach, które zajmują się treściami z zakresu lifestyle. Warto również dołączyć do tematycznych grup na Facebooku , gdzie ludzie dzielą się swoimi sprawdzonymi sposobami na udaną i zdrową pielęgnację