Atrakcje południowej Anglii

Wielka Brytania to jeden z najchętniej odwiedzanych przez turystów krajów Europy. W państwie nie brakuje ogromnych, historycznych miast , pięknych wiosek, malowniczych parków narodowych i wspaniałych plaż. Przedstawiamy największe atrakcje południowej Anglii!

3 wyjątkowe plaże na południe od Londynu

W południowej części Wielkiej Brytanii znaleźć można wiele pięknych, piaszczystych plaż. Nie brakuje tu również skalistych wybrzeży z wysokimi klifami, a do najpiękniejszych należą słynne klify w Dover. Wśród najpiękniejszych angielskich plaż popularnością cieszą się przede wszystkim rekreacyjne części większych miast – Brighton, Southampon czy Bournemouth. Do najwspanialszych plaż na południe od Londynu należą:

  • Plaża w Hastings – jest to jeden z brytyjskich kurortów, gdzie znajdują się piękne, piaszczyste wybrzeża, a także świetnie rozwinięta infrastruktura turystyczna m.in. obiekty noclegowe i gastronomiczne oraz atrakcje dla dzieci i młodzieży.
  • Plaża w Dover – choć miejscowość słynie przede wszystkim z “Siedmiu Sióstr” czyli siedmiu wysokich, stromych, białych klifów, w Dover znajduje się również miejska, piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do morza.
  • Dzikie plaże w Plymouth – znajdują się tu m.in. Bovsand Beach, Firestone Bay i Jennycliff Beach, które są mniej turystyczne niż pozostałe plaże w południowej części Anglii.

Parki narodowe Wielkiej Brytanii – główne informacje

W południowej części Anglii znajduje się kilka wyjątkowych parków narodowych, które turystów urzekają swoim pięknem, dziką przyrodą i niesamowitymi krajobrazami. Do najpopularniejszych należą Park Narodowy South Downs na wybrzeżu oraz Park Narodowy New Forest. Na południowym wschodzie kraju umiejscowione są również dwa nieco mniejsze obszary ochronne: Dartmoor i Exmoor, gdzie podziwiać można dziewicze tereny Kornwalii, unikalną przyrodę i malownicze pagórki.

Miasta w południowej Anglii

Największym miastem w południowej części Wielkiej Brytanii jest Londyn – stolica kraju i jedno z najchętniej odwiedzanych prze turystów miast w całej Europie. W niedalekiej odległości od brytyjskiej stolicy znajduje się Oksford czyli zabytkowe miasto, które słynie przede wszystkim z tutejszego uniwersytetu, będącego jedną z najlepszych szkół wyższych na świecie. Do największych miast południowej części Anglii należą także Bristol, Brighton oraz Portsmouth. Około 40 kilometrów na północ od jednego z największych południowych kurortów – Southampon – znajduje się także jedna z największych atrakcji całej Wielkiej Brytanii – Stonehenge, czyli zabytkowy, celtycki krąg, który ustawiony został około 5 tysięcy lat temu.